Valpekurset høsten 2014 er vel i havn!

24. november 2014

2002-11-26 05.33.56

 

Høstens valpekurs er vel i havn.

Kurset startet 29. september og gikk over 8 uker med praktiske dressurøvelser og teori. Det var 12 deltagere på kurset. Av fuglehundrasene var GS, IS og SV representert. I tillegg deltok 4 ekvipasjer med andre raser (border collie, boxer, jämthund og mellompuddel). Det har vært en særdeles engasjert og dedikert gjeng med deltagere som har stilt opp til tross for at været ikke alltid viste seg fra sin beste side denne høsten. Tilbakemeldingene fra deltagerne har vært svært positiv og siste kurskveld 17. november ble avsluttet med uhøytidelig appellkonkurranse der alle ekvipasjene fikk vist den flotte framgangen de hadde hatt i løpet av kurset.  

Vi vil fram til jul kjøre en egen valpering på de ordinære mandagstreningene og utover våren 2015 er det planlagt flere oppfølgingskurs (grunnkurs for fuglehunder, RIOS- kurs og apportkurs) som vi håper og tror mange av kursdeltagerne på valpekurset vil melde seg på. Grunnkurset har planlagt oppstart allerede i januar – følg med på klubbens hjemmeside for annonsering og påmelding til kurs i 2015! 

Instruktører på valpekurset var Bodil Kanebog, Ingrid Frennig, Siri Knudsen og Tom Johansen.