Klubbens leder fyller år 29.11.2021

29. november 2021

Vi gratulerer hele klubbens «mor Aase» med 75 års-dagen        
Aase Jakobsen, leder av THK gjennom 32 år (!) fylte 75 år 29. november. Fra hun første gang ble valgt som styreleder i 1989 og fram til i dag, har hun utrettelig og med stort pågangsmot og ukuelig optimisme stått på for klubben og gjort THK til det det er i dag: En av Norges største lokale hundeklubber med mer enn 600 medlemmer, et flott klubbanlegg, et høyt aktivitetsnivå innen de aller fleste grener av hundesporten, og ikke minst en klubb med et kjempegodt miljø!
I en styreprotokoll fra 1994 var det referert følgende «Lederen (Aase Jakobsen) minner om at hun ikke er valgt på livstid». Vel, 27 år etter er vi veldig glade for at hun har sittet ved roret i en mannsalder. Og så sprek som hun er, så håper vi det fortsatt blir mange år til!
Aase har mottatt klubbens høyeste utmerkelse, gullmerke, og har også vært æresmedlem siden 2008. I anledning 75-års dagen ble hun overrakt en gave og blomster fra THK.
Vi gratulerer så mye med dagen!